• آموزش شستوشوی بینی بعد ازعمل

  آموزش شستوشوی بینی بعد ازعمل

  آموزش شستوشوی بینی بعد ازعمل

  آموزش شستوشوی بینی بعد ازعمل / شستوشوی بینی از جمله مواردی است که بیمار باید با دقت و طبق دستور پزشک عمل کند ٬ به طور کلی روش های مختلفی برای شستوشوی بعد از جراحی بینی وجود دارد ٬ همچنین ابزار شستوشو هم میتواند متفاوت و متنوع باشد … آن چیزی که در دسترس است و می شود از داروخانه ها آن را تهیه کرد :

  انواع بطری ها – انواع پوارها- ظروف مخصوص شستوشوی بینی است . اما بهترین روش شستوشوی بینی بعد از عمل به عقیده ی بسیاری از پزشکان متخصص استفاده از سرنگ است که در ادامه روش استفاده ی از آن را شرح میدهیم …

  لطفا دقت کنید استفاده از سرنگ با هدف وارد کردن محلول از یک حفره و خارج کردن محلول از حفره ی دیگر نیست . نکته ی مهم دیگر زمان استفاده از سرنگ است که حتما باید حداقل ۳ هفته از جراحی بینی گذاشته باشد ٬ در ۳ هفته اول بهتر است از قطره های بینی استفاده شود .

   

  آموزش شستوشوی بینی بعد ازعمل

   

  روش تهیه سرم شستوشو برای بینی جراحی شده ( سرم شستوشوی ایزوتونیک بینی )

  خیلی خیلی راحت میتوانید این سرم را تهیه کنید ٬نصف قاشق کمتر نمک را داخل یک لیوان اب جوش کاملا حل کنید – سپس صبر کنید تا دمای آب پایین بیاید و آب ولرم شود ٬ به همین سادگی سرم شما آماده است . محلول استاندارد باید : یک و نیم گرم نمک داخل ۱۶۷ گرم آب جوش حل شود – میزان دقیق برای تهیه سرم استاندارد الزامی است .

   

  آموزش شستوشوی بینی بعد ازعمل

  آموزش شستوشوی بینی بعد ازعمل

  آموزش شستوشوی بینی بعد ازعمل

   

  بعد از ولرم شدن آب – یک عدد سرنگ ۱۰ سی سی را باز کرده و سوزن آن را بردارید ( سوزن لازم نیست میتوانید دور بیندازید ) سپس بخش پلاستیکی سرنگ را پر از محلولی کنید که از قبل تهیه شده ( ترکیب آب و نمک ) سپس جلو سینک دستشویی قرار بگیرید و سرتان را مقداری به جلو خم کنید – سرنگ را زیر هر یک از حفره های بینی گرفته و به ارامی و کم کم پیستون سرنگ را فشار دهید – تا محلول به آرامی وارد بینی شما شود – توجه داشته باشید اگر به آرامی اینکار را انجام دهید محلول وارد حلق شما نمی شود ٬ اگه به هر دلیلی محلول مقداری وارد حلق شما شد ٬ مشکلی و عوارضی ندارد . 

   

  آموزش شستوشوی بینی بعد ازعمل

   

  معمولا بخشی از محلول داخل بینی باقی میماند که باید با فین کردن آرام و ملایم محلول را از بینی خود خارج کنید . روی هر دو حفره این عمل را تکرار کنید .

  میتوانید در انتها پیستون سرنگ را خارج کنید و پیستون و سرنگ را بشورید و به صورت برعکس تا زمان استفاده مجدد داخل لیوانی تمیز قرار دهید .

  شستوشوی بینی را ۳ هفته بعد از عمل شروع کنید و تا دو هفته هر ۶ ساعت بینی خود را به روشی که اشاره شد شستوشو  دهید .

   

  با تشکر 

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید