• انتخاب فصل زمستان برای جراحی بینی،بله یا خیر

  انتخاب فصل زمستان برای جراحی بینی،بله یا خیر

  انتخاب فصل زمستان برای جراحی بینی،بله یا خیر

  انتخاب فصل زمستان برای جراحی بینی،بله یا خیر / انتخاب فصل مناسب برای عمل جراحی بینی مسئله ای است که اخیرا از سوی بیماران توجه بیشتری به آن می شود و سوالات خود را در این زمینه با پزشکان خود مطرح می کنند. اغلب مراجعینی که در مناطق سردسیر مانند شمال غرب و شمال کشور زندگی می کنند از طولانی شدن دوره درمان در این فصل ، خشک شدن بینی و خونریزی های آن ابراز نگرانی می کنند.

  بررسی این سوال از دیدگاه متخصصان جراحی بینی دارای نتیجه یکسانی بین اکثریت انها می باشد و نتیجه آن می باشد که مانع جدی و محکمی برای جراحی در فصول سرد سال وجود ندارد. آنچه که بیش از هوای فصل حائز اهمیت است و بیماران باید به آن توجه بیشتری داشته باشند هوای داخل خانه و محل کار می باشد .

  استفاده بیش از حد از وسایل گرمایشی در محل سکونت شما، یکی از مهم ترین عواملی است که سبب می شود رطوبت هوای اطراف شما به صفر برسد و به خشک شدن آن منجر شود.

  انتخاب فصل زمستان برای جراحی بینی،بله یا خیر

  انتخاب فصل زمستان برای جراحی بینی،بله یا خیر

  همان طور که می دانید خشکی هوا یکی از بزرگترین دشمن سلامتی بینی شما می باشد و در موارد شدید منجر به خونریزی از مخاط بینی نیز می شود!!. وقتی درجه وسایل گرمایشی را بالاتر می برید، این افزایش حرارت رطوبت موجود در ساختمان را از بین می برد و ان موقع است که بینی مجبور می شود مخاط بیشتری تولید کند تا رطوبت بیشتری در مجرای آن وجود داشته باشد.

  و در صورتی که بینی شما مورد جراحی قرار گرفته باشد به علت تغییراتی که در بافت و مجرای داخلی آن ایجاد شده، توانایی کمتری برای تولید رطوبت مورد نیاز دارد. آنچه که پس از آن تجربه می کنید احساس ناخوشایند خشکی مفرط در بینی و فضای دهان می باشد که ناراحتی هایی را برای شما در پی دارد.

  با روش های مرطوب نگه داشتن بینی بیشتر آشنا شوید:

  اولین گزینه ای که پزشکان برای درمان خشکی بینی تجویز می کنند سالین یا آب نمک استریل می باشد که یکی از بهترین راه کارهای درمان خشکی بینی می باشد. استفاده از سالین هر یکساعت یکبار می تواند تکرار شود. استفاده از پماد ویتامین آ یا ویتامین دی اغلب توسط پزشکان جراح توصیه می شود.

  با استفاده از پماد می توانید نواحی بخیه هایی که حل شدنی هستند را مرطوب و گرم نگه دارید و درمان آن را سریع تر کنید.
  سایر درمان ها: نوشیندن آب زیاد برای حفظ رطوبت داخلی بدن، ترک سیگار و قلیان می تواند در تسریع روند درمان و پیشگیری از خشک شدن تاثیرات مثبت عمده ای داشته باشد.

  با تشکر / دکتر بینی

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید