• با مزایا و معایب پروتز لب آشنا شوید

  با مزایا و معایب پروتز لب آشنا شوید

  با مزایا و معایب پروتز لب آشنا شوید 

  با مزایا و معایب پروتز لب آشنا شوید / معمولا پروتز لب برای ایجاد تناسب و هماهنگی بین لب و اعضای صورت انجام میشود . متحرک ترین عضو صورت لب است ٬ همچنین شکل پذیری لب از سایر بخش های صورت بیشتر است واز نظر زیبایی حائز اهمیت است .

  از زمان های گذشته شکل دادن به لب وجود داشته به اشکال مختلف و در سال های اخیر ٬ لب ها به کمک پیشرفت علم پروتز میشوند و به نحوی دیگر شکل میگیرند . بهتر است بدانیم  جراحی زیبایی لب فقط به پروتز کردن محدود نمیشود ٬ گاهی اوقات به جای افزایش حجم لب ٬ پزشک برای بیمار کاهش حجم ایجاد میکند .

  گاهی اوقات پزشک نه حجم اضافه و نه کم میکند بلکه شکل ظاهری لب را مرتب میکند مثلا بالا کشیدن لب ( لیفت ) یا ترمیم افتادگی کناره های لب که معمولا به خاطر افزایش سن  ایجاد میشود …

  اما چه نواحی از لب قابل حجم دادن است ؟ ( برجسته شدن)

  گوشه های لب میتواند برجسته شود ( پر شود)  اما معمولا قسمت مرزی بین حواشی لب ها و قسمت قرمز لب هاست که برای برجسته سازی مناسب اند . در این صورت قسمت خارجی لب به خوبی نمایان می شود . معمولا گوشه های لب با تزریق به حالت اولیه برمیگردد ٬ گوشه های لب با افزایش سن افتادگی پیدامیکنند . تمام قسمت های لب امکان برگشت به حالت طبیعی را دارند حتی برجستگی  مابین سوراخ بینی و لب فوقانی که به مرور برجستگی خود را از دست میدهد٬قابل ترمیم است .

  چه موادی به لب ها تزریق می شود ؟

  ۱ – کلاژن : حتما قبل از تزریق توسط پزشک تست حساسیت گرفته می شود چرا که این ماده از بافت های گاو استخراج شده – پیش بینی می شود حداقل ۴ هفته و حداکثر ۳ ماه دوام دارند – یعنی بعد از خنثی شدن دوباره باید تزریق صورت بگیرد .

  ۲ – درمالوژن:  دوامی بیشتر از کلاژن دارد چرا که از پوست بیمار تهیه شده – ساختار سنگین این ماده باعث میشود برای خارج کردن آن ( اگر لازم باشد ) بیمار تحت عمل جراحی قرار بگیرد . چرا که این ماده خود به خود دفع نمیشود .

  ۳ – اتولیفن:  حساسیت ندارد – موقتی است چرا که بدن فرد ماده را سریعا جذب میکند ( معمولا از درم پوست فرد بیمار تهیه می شود )

   

  با مزایا و معایب پروتز لب آشنا شوید

  با مزایا و معایب پروتز لب آشنا شوید

   

  مزایای برجسته سازی لب ها چیست ؟

  قطعا اعتماد به نفس بالایی در فرد ایجاد میکند چرا که لب های برجسته میتواند نشانه ی جوانی باشد – چهره ی فرد هماهنگ تر می شود و به طور کل صورت بیمار و به خصوص لب ها از بد شکلی درخواهد آمد .

  عوارض اعمال جراحی برجسته سازی لب ها ؟

  یکی از بهترین روش های برجسته سازی پیوند چربی است که معمولا دایمی است – اما باید دقت کرد برجسته سازی در این روش اگر بیشتر از حد مجاز باشد خطرناک است و میتواند ظاهری زشت را به نمایش بگذارد از جمله : خارش – قرمزی زیاد – تورم – خونریزی و گاهی حرکت پروتز و خارج شدن پروتز از قسمتی از لب ها . البته بیشتر عوارض نهایتا تا ۱ هفته برطرف می شود .

  توجه : برجسته سازی لب ها روی افرادی که سیگاری هستند – فشار خون شدید دارند – دیابت دارند –  یا بیماری های بافت هم بند دارند برجسته سازی لب صورت نمیگیرد .

   

  با تشکر  / دکتر بینی 

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید