• بلفاروپلاستی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد

  بلفاروپلاستی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد

  بلفاروپلاستی چیست و  در چه مواردی کاربرد دارد

  بلفاروپلاستی چیست و  در چه مواردی کاربرد دارد. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی موجب ظاهر بخشی بیشتر به چشمها و پلک های بالا و پایین شده،  و به پوست اطراف چشم ها جوانی و شادابی می بخشد که در نتیجه سبب می شود چهره ای سرحال تر و جوان تر داشته باشید. پلک های چروک و افتاده موجب پیرتر بنظر رسیدن و در موارد خاص تر سبب اختلال در میدان دید می شوند.

  جراحی پلاستیک پلک ( بلفاروپلاستی ) این مشکلات را تصحیح می کند و همچنین پف آلودگی زیر چشم ها را که شما را خسته نشان می دهد رفع می نماید. در عمل بلفاروپلاستی، پوست٬ عضله و چربی اضافی که ظاهر ناخوشایندی به چهره فرد داده در ناحیه پلک بالا و پایین برداشته می شوند.

  که نتیجه این جراحی  بهبود زیبایی اطراف چشم و پلک ها می باشد. عمل جراحی بلفاروپلاستی اغلب بدون بیهوشی عمومی  بوده و بیهوشی موضعی زیر نظر متخصص بیهوشی و همراه با مصرف داروهای آرامبخش می باشد .

  زمان عمل نيز براساس نوع و وسعت جراحي از یک تا سه ساعت متغير است. بسته شدن چشم ها پس از عمل صورت نمی گیرد و تنها پانسمان کوچکی بر روی محل برش پلک فوقانی قرار می گیرد. بخیه ها معمولاً بعد از٣-٥ روز کشیده می شوند.

  شستشوی چشم ها با آب پس از ۴۸ ساعت مشکلی ندارد. ميزان تورم در عمل‌هاي مختلف، متفاوت است. ورم‌هاي شديد و كبودي‌ها معمولا طي دو تا سه هفته اول رفع مي‌شوند. ورم‌هاي متوسط نيز بعد از حدود سه ماه در ناحيه پلك و صورت اصلاح مي‌شوند.نتیجه نهایی جراحی پلاستیک پلک در طی چندین هفته-ماه ظاهر می شود و جهت درمان کامل خطوط جراحی نیاز به گذشت زمان یکساله دارد.

  بلفاروپلاستی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

  بلفاروپلاستی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

   

  گرچه نتایج جراحی زیبایی پلک ها در موارد خاصی دائمی هستند٬ روند پیرشدن قطع نمی شود. محافظت در مقابل نور خورشید به حفظ نتایج کمک می کند.  اغلب کاندیداهای جراحی بلفاروپلاستی کسانی هستند که نیازمند اصلاح افتادگی پلک و پف چشم و ترمیم چین و چروک پلک و اطراف چشم هستند.

  اما برخی دیگر از کاندید های این جراحی به دنبال درشت تر شدن و کشیده تر شدن فرم کلی چشمان شان هستند که به نام بلفارو پلاستی مصری معروف شده است و در این نوع جراحی فرم چشمان مصری الگو قرار می گیرد. بلفاروپلاستی مصری به افرادی توصیه می شود که فاصله چشم و ابرویشان کم نباشد.

  و در صورت کم بودن حین عمل ابروها بالا کشیده شود. از عوارض پس از عمل میتوان به گودی چشم، عفونت، و نامتقارن بودن چشم ها اشاره کرد. 

   

  با تشکر / دکتر بینی

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید