• بوتاکس چیست؟

  بوتاکس چیست؟

  بوتاکس چیست؟ 

  بوتاکس چیست؟ در این مقاله از سایت دکتر بینی در مورد بوتاکس صحبت میکنیم ٬ اشاره خواهیم داشت به عوارض ٬ نوع اثر گذاری ٬ محل های که بوتاکس تزریق میشود و در نهایت خواهیم گفت بوتاکس برای چه کسانی مناسب است …  بهتر است بدانید بوتاکس یک سم است به نام ( بوتولینوم ) این سم کنترل شده به زیر پوست تزریق میشود ٬ سپس بوتاکس تزریق شده ٬عضلات ناحیه ای که تزریق میشود را فلج میکند ٬ و در نهایت چین و چروک را از بین میبرد و برای مدت محدودی جوانی را دوباره به همان قسمت که بوتاکس تزریق شده هدیه میکند . 

  به طور معمول ۴ تا ۶ ماه بوتاکس ماندگاری دارد و بعد از این مدت باید تزریق دوباره صورت گیرد ٬ البته اگر دوست دارید مدام شادابی و جوانی را لمس کنید . سوالی که خیلی پرسیده میشود ؟ آیا با تزریق نکردن مجدد بوتاکس چین و چروک برمیگردد؟ خیر – با تزریق نکردن مجدد فقط پوست به حالت قبل برگشته – ممکن است چند مرحله استفاده از بوتاکس ٬ چین و چروک های محل تزریق را کمرنگ کند . 

  ۲۰ الی ۲۵ دقیقه تزریق بوتاکس طول میکشد و اثر آن چند روز بعد مشخص میشود ( ۴ الی ۷ روز بعد از تزریق) 

  عوارض بوتاکس را بهتر است بدانید : 

  به خودی خود بوتاکس عوارضی ندارد مگر اینکه تزریق توسط افراد متخصص انجام نشود یا بوتاکس خراب باشد ( تاریخ گذشته ) 

  تزریقات بوتاکس برای چه افرادی مجاز نیست :

  ۱ -اگر کمتر از ۱۸ سال دارید به فکر تزریق بوتاکس نباشید . ۲ – تزریق بوتاکس در زمان حاملگی خطرناک است . ۳ – بیماری ام اس – نارسایی کلیه – قلبی عروقی و .. خطرناک است اگر همراه با تزریق بوتاکس باشد . ۴ – نباید به  پروتئین گاو حساس باشید ( تست میشود معمولا ) ۵ – اگه نسبت به داروها حساس هستید . ۶ -کسانی که بیماری اختلالات انعقادی دارند. و .. 

  بوتاکس چیست؟

  بوتاکس چیست؟

  بوتاکس چگونه باعث شادابی و جوانی میشود ( چین و چروک را از بین میبرد) 

  تمام ماهیچه ها برای حرکت از اعصاب دستور می گیرند٬ تا زمانی که اعصاب دستور صادر نکند ٬ حرکت امکان پذیر نیست٬ این فرمان توسط یک ماده شیمیایی به نام استیل کولین به ماهیچه ها می رسد . بوتاکس چه میکند؟ از ترشح استیل کولین جلوگیری میکند و در نتیجه منقبض شدن ماهیچه را مختل می کند و باعث صاف شدن جای چین و چروک می شود  و شادابی و جوانی رو به همراه دارد 

  محل های مناسب برای تزریق بوتاکس :

  ۱- خطوط خنده صورت ۲- چین و چروک های روی گردن ۳ – پیشانی ( خطوط افقی روی پیشانی ) ۴ – کنارهای چشم ۵ – بین دو ابرو ( خطوط اخم )

   

  با تشکر 

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید