• بینی های گوشتی و انواع آنها

  بینی های گوشتی و انواع آنها

  بینی های گوشتی و انواع آنها 

  بینی های گوشتی و انواع آنها – در صورتی که ناهنجاری های بینی به شکل عمده در اطراف سوراخ بینی و نوک بینی قرار داشته باشد، اصطلاحا به آن بینی،بینی گوشتی اطلاق می گردد. بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی پوست ضخیم تری داشته و بافت آن به میزان زیادی از غضروف تشکیل شده است. عمل جراحی زیبایی بینی، در بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی با مشکلات بیشتری همراه می باشد.

  به طور کلی بینی های گوشتی دارای مشخصات زیر می باشد

  ۱ – دارای پوستی ضخیم و تقریبا چرب می باشند و اغلب مستعد جوش های کوچک و قرمز رنگ هستند.

  ۲ – از لحاظ ظاهری پهن بوده و میزان غضروف زیادی در نوک بینی متمرکز شده است.

  ۳ – غضروف های متمرکز شده در نوک بینی به آن ظاهری پهن بخشیده و قسمت ابتدایی بینی به میزان کمتری غضروف دارد.

  ۴ – در صورتی که سر به عقب برگردانده شود و بینی گوشتی از پایین مشاهده شود، پره های بینی به اشکال مربع یا ذوزنقه ویا دایره ای شکل مشاهده می شود در حالی که پره های بینی ایده آل به شکل مثلث مشاهده می شود.

  بینی های گوشتی و انواع آنها

  بینی های گوشتی در دو دسته قرار می گیرند

  ۱- که دارای منفذهای بزرگ غدد چربی می باشد: بینی های گوشتی اغلب دارای پوست های ضخیم و چرب می باشند. در برخی از بیماران، منافذ غدد چربی بزرگ بوده و بسیار فعال می باشند. برای چربی زدایی از پوست نوک بینی، می توان از لایه بردارها و لیزردرمانی استفاده کرد. هم چنین پیش از عمل جراحی و پس از آن رژیم های غذایی کم چرب و کم نمک و هم چنین داروهای مخصوص جهت کاهش چربی زیر پوستی تجویز می شود.

  ۲- بینی های گوشتی که دارای منافذ غدد چربی بوده ولی این منافذ غیرفعال یا کم کار می باشند: در برخی از مراجعه کنندگان با بینی های گوشتی، غدد چربی کم کار یا فاقد فعالیت بوده ولی پوست نوک بینی ملتهب و قرمز رنگ و براق مشاهده می شود.

  بینی های گوشتی و انواع آنها

  مزایای بینی های گوشتی جهت جراحی زیبایی بینی

   از مزایای بینی های گوشتی این است که می توان از طریق پوست ضخیم بینی، ناهمواریهای استخوانی مانند قوز بینی پوشانده شود. در حالی که این ناهمواری ها در بینی های استخوانی به دلیل پوست نازکی که دارند این امکان وجود ندارد ودر نهایت این ناهمواری ها باقی مانده و به چشم می آیند.

  بینی های گوشتی پس از عمل زیبایی به حالت اولیه برنمی گردد و نسبت به بینی های استخوانی مدت زمان بیشتری جهت کاهش تورم نیاز می باشد.  

  با تشکر از همراهی شما  / دکتر بینی 

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید