• تامپون بینی یا مش بینی چیست

  تامپون بینی یا مش بینی چیست

  تامپون بینی یا مش بینی چیست

  تامپون بینی یا مش بینی چیست – جراحی های بینی یا در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی هایی که امروزه صورت می گیرد مدرن تر و با تکنولوژی و روشهای پیشرفته تری نسبت به جراحی های بینی که در سالهای گذشته رایج بود، صورت میگیرد.

  در جراحی های بینی که زمان گذشته رایج بود نسبت به چگونگی تنفس پس از عمل جراحی توجه کمتری صورت می گرفت به همین دلیل بسیاری از بیماران پس از عمل جراحی با مشکلات تنفسی دست و پنجه نرم می کردند.

  هم چنین جراحی هایی که با هدف عروسکی کردن یا کوچک کردن بیش از اندازه بینی انجام می گرفت اغلب غضروف و استخوان بیش از حد مجاز برداشته می شد که بدیهی است پس از آن بیمار با عوارض تنفسی روبرو خواهد شد.

  ولی جراحی های رینوپلاستی که امروزه انجام می شود نسبت به این موضوع دید دقیق تر و ظریف تری دارد و مقدار غضروف و یا استخوانی که برداشته می شود و از لحاظ ظاهری برای بیمار ناخوشایند بوده، هوشمندانه تر و حساب شده تر می باشد.

  تامپون بینی یا مش بینی

  تامپون بینی یا مش بینی چیست

  در نتیجه رضایت افراد پس از عمل بیشتر جلب شده و همچنین نتایج عمل هم از لحاظ زیبایی و هم تنفسی بسیار مطلوب تر می باشد. یکی از اقداماتی که در حین جراحی بینی صورت می گیرد و با هدف پیشگیری از خونریزی پس از جراحی است قرار دادن تامپون در بینی بیمار می باشد.

  در گذشته تامپون هایی که مورد استفاده قرار می گرفت بسیار حجیم بود و وزن زیادی داشت و هدف از آن ترمیم برش های داخلی بینی بود. تحمل این حجم از تامپون و فضای زیادی که در بینی اشغال میکرد و مشکلات تنفسی را به همراه داشت برای بیمار سخت و دردناک بود.

  ولی امروزه خوشبختانه به مدد روش ها و تکنیک های جدیدی که در زمینه جراحی بینی ایجاد شده است، قرار دادن تامپون الزامی نبوده و از پانسمان های کوچک و ظریفی به این منظور استفاده می شود که نام تامپون، مش یا فیتیله بینی برای آن استفاده می شود.

  جنس مش یا تامپون بینی از گاز استریل بوده که آغشته به پماد تتراسایکلین می شود و به منظور استحکام و پیشگیری از خونریزی در بینی قرار داده می شود.

  تامپون بینی یا مش بینی

  تامپون بینی یا مش بینی چیست

  این گاز استریل بسیار باریک و ظریف و دراز بوده که به پماد آغشته می شود. مدتی که تامپون باید در بینی بیمار باقی بماند بسته به نظر پزشک جراح و میزان سنگینی عمل جراحی می باشد که اغلب بین ۱تا ۳ روز متغیر می باشد.

  در این مدت چون نمی توانید از طریق بینی تنفس کنید باید عمل تنفس از مجرای دهان صورت بگیرد بنابراین برای پیشگیری از خشکی دهانتان سعی کنید مایعات بیشتری بنوشید و غذاهای سفت نخورید.

  خروج تامپون از بینی هرگز نباید از طریق بیمار صورت بگیرد و باید پزشک جراح آن را از بینی خارج کند.

   

  عمل جراحی بینی / دکتر بینی 

  drbini.com

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید