• جراحی زیبایی بینی و استفاده از کورتون

  جراحی زیبایی بینی و استفاده از کورتون

  جراحی زیبایی بینی و استفاده از کورتون

  جراحی زیبایی بینی و استفاده از کورتون / پس از جراحی زیبایی بینی، برای کدام موارد از تزریق کورتون استفاده می شود؟

  وقتی به مدت یک هفته از جراحی بینی گذشته باشد، در نواحی خاصی از بینی مانند ناحیه پشت بینی، آمپول کورتون تزریق می شود تا از کبودی و تورم پیشگیری شود.

  ورم ناحیه پشت بینی از لحاظ زیبایی ناخوشایند می باشد، از آنجایی که وجود اندکی قوس بر روی بینی در زیبایی نقش مهمی دارد، در صورتی که نوک بینی دچار تورم شود قوس خود را از دست داده و بر روی ظاهر بینی تاثیر منفی خواهد گذاشت.

  جراحی زیبایی بینی و استفاده از کورتون

  البته تزریق کورتون شامل همه ی کسانی که عمل جراحی انجام داده اند نمی شود و در موارد خاصی چون:

  ۱- ضخامت پوست نوک بینی ۲- تاخیر در کاهش ورم بینی ۳- سابقه ی جراحی بر روی بینی ،تزریق کورتون الزامی می شود. در صورتی که پس از جراحی بینی ،پشت بینی تشکیل بافت اسکار داده باشد، تزریق کورتون بر روی آن ناحیه صورت می گیرد.

  بافت اسکار بر اثر عکس العمل طبیعی بدن به جراحی و آسیب به بافت در فضای مرده پوست تشکیل می شود. این قسمت سفت شده در اصطلاح پزشکی supra tip نامیده می شود. بیمارانی که بینی گوشتی دارند، پوست بینی ضخیم تری نیز داشته و نسبت به بینی های استخوانی تورم بیشتری پس از جراحی خواهند داشت و احتمال تشکیل بافت اسکار نیز بیشتر می شود.

  جراحی زیبایی بینی و استفاده از کورتون

  در آقایان نیز با توجه به ضخیم تر بودن پوست نسبت به خانم ها احتمال وجود بافت اسکار بالاتر می رود. در صورتی که تزریق کورتون به نحوی محاسبه شده و با رعایت اصول صورت بگیرد، بافت اسکار را کاهش داده و موجب نرم تر شدن این ناحیه می شود.

  تزریق کورتون برای بار اول یک هفته پس از جراحی بینی و تکرار دوم آن ۴هفته بعد (یکماه) و یا یک ماه و نیم بعد می باشد. مداومت در مصرف کورتون ها بسیار خطرناک بوده و ریسک بالایی می باشد، زیرا موجب تیرگی و نازک شدن پوست بینی و نمایان شدن غضروف می شود.

  جراحی زیبایی بینی و استفاده از کورتون

  جراحی زیبایی بینی و استفاده از کورتون

  نوعی از کورتون که پس از جراحی بینی مورد استفاده قرار می گیرد، آمپول تریامسینولون می باشد. این محصول با غلظت های ۴و ۱۰ و با نام تجاری kenalog  در داروخانه ها یافت می شود.

  تعیین میزان غلظت کورتون توسط پزشک جراح تعیین می شود و اغلب برای بار اول غلظت ۱۰ مورد استفاده قرار می گیرد. حجمی که در پوست بینی تزریق می شود یک الی دو نیم میلی لیتر می باشد.

  دکتر بینی / drbini.com

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید