• دانستنی های جراحی پلاستیک پلک

  دانستنی های جراحی پلاستیک پلک

  دانستنی های جراحی پلاستیک پلک

  دانستنی های جراحی پلاستیک پلک ٬ زیبایی صورت گره خورده است با چشم ها – معمولا با افزایش سن پلک ها بیشتر کشیده شده و پوست آن شل می شود ٬ زمانی که ماهیچه های داخل پوست قدرت خود را از دست میدهند و ضعیف میشوند٫در این زمان چربی زیادی زیر پلک بالا و پایین جمع میشود که در نهایت حالت پف ٬ اطراف چشم مشاهده می شود . پف به وجود آمده کمی سنگین است و ابروها را به پایین میکشد ( افتادگی ابرو اتفاق می افتد) ٬ در این حالت اگر مسن هم نباشید چهره ی شما خسته و بی حوصله به نظر می رسد . حتی پف پلک ها میتواند در حالت شدید دید را هم مختل کند .

  چه کسانی جراحی پلاستیک پلک باید انجام دهند؟

  معمولا زنان و مردانی که پلک بالا یا پایین آنها پف دارد کاندید جراحی پلاستیک پلک هستند . این عمل میتواند به چهره ی فرد نشاط را دوباره تزریق کند چرا که افتادگی ابروها ترمیم شده و خستگی و بی حوصلگی از چهره ی فرد محو می شود .به دست آوردن اعتماد به نفس ٬یکی دیگر از مزایای جراحی پلاستیک پلک است.

  عوارض جراحی پلاستیک پلک 

  این جراحی همانند سایر جراحی ها میتواند عوارضی به همراه داشته باشد ٬  از جمله تورم – دوبینی – بی حسی موضعی – کبودی و … البته عوارض جراحی پلک نادر است و اگر اتفاق بیفتد بعد مدتی رفع می شود .

   

  دانستنی های جراحی پلاستیک پلک

   

  چگونه باید آماده جراحی پلاستیک پلک شد ؟ 

  باید در زمان ویزیت به پزشک خود هر گونه بیماری دارید راگزارش دهید مانند ( بیماری های قلبی – کلیوی – دیابت و .. ) حتما در مورد بیماری های احتمالی چشم تان با پزشک صحبت کنید تا کاملا در جریان باشد … سپس پزشک ویزیت کاملی از پلک ها و صورت شما انجام میدهد تا دقیقا میزان افتادگی ها ٬ چربی های پلک و .. مشخص شود …

  در هنگام ویزیت عکسهای فوتوگراف از چشمان گرفته می شود ( از زوایای مختلف ) – معمولا توصیه می شود دو هفته قبل از عمل داروی اختلال در انعقاد خون مصرف نشود ( آسپرین ها – پروفن و .. ) – شما نباید ۲ هفته قبل از عمل سیگار بکشید یا در معرض نور شدید آفتاب باشید . البته توصیه های متخصص بیشتر و تخصصی تر است که در جلسه ی آخر مشاوره به شما گفته خواهد شد .

   

  دانستنی های جراحی پلاستیک پلک

  دانستنی های جراحی پلاستیک پلک

   

  دانستنی های جراحی پلاستیک پلک

   

  عمل جراحی پلاستیک پلک :

  معمولا این عمل سرپایی انجام می شود اما گاهی به دلایل مختلف از جمله شرایط بیمار عمل حداکثر با اقامت چند ساعته در کلینیک انجام می‌شود. اگر نیاز باشد دو پلک بالا و پایین عمل شود ٬ ابتدا پلک بالایی ترمیم می شود و سپس پلک پایین جراحی می شود تا  چربی های اضافه برداشته شود .

  بعد عمل چه باید کرد؟  معمولا این عمل ۲ ساعت طول میکشد – بعد از استراحت کوتاه چندساعته میتوانید مرخص شوید ٬ ممکن است تورم – کبودی – دوبینی و .. داشته باشید که به مرور رفع می شود – البته باید بدانید فقط به دستور پزشک از مسکن ها استفاده کنید .

  دوهفته اول به نکات ذیل توجه کنید :

  ۱ – برداشتن اجسام سنگین بیش از ۱۰ کیلوگرم ممنوع ۲ – به هیچ عنوان شنا نکنید ۳ – هنگام خواب سر را از بدن بالاتر باشد . ۴ – دستورات پزشک را دقیقا رعایت کنید برای تمیز کردن چشم و … ۵ – در صورت هر گونه درد و تورم و مشکل با پزشک خود تماس بگیرید .

  با تشکر / دکتر بینی   / drbini.com

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید