• درمان شکستگی بینی توسط جراحی زیبایی بینی

  درمان شکستگی بینی توسط جراحی زیبایی بینی

  درمان شکستگی بینی توسط جراحی زیبایی بینی

  درمان شکستگی بینی توسط جراحی زیبایی بینی / جایگاه بینی در صورت، به نحوی می باشد که امکان آسیب دیدگی آن را در برابر حوادث خارجی بیشتر می کند. اغلب آسیب دیدگی ها بر اثر حرکات ورزشی، برخورد توپ، توسط افراد، تصادفات و … می باشد.

  در این گونه حوادث معمولا بینی آسیب های سختی می بیند و مشکلات سختی را به دنبال دارد، شکستگی بینی اغلب برای آقایان پیش می آید. مانند مشکل در تنفس، ورم در دو طرف بینی، کبودی دور چشم و اطراف بینی، خونریزی داخلی و ایجاد لخته های خونی درون بینی که تنفس را سخت تر می کند. آسیب دیدگی بینی می تواند توام استخوان و غضروف بینی را  با مشکل مواجه کند.

  درمان شکستگی بینی توسط جراحی زیبایی بینی

  درمان شکستگی بینی توسط جراحی زیبایی بینی

   

  برای آشنایی بیشتر با راههای درمان شکستگی بینی ادامه مطلب را مطالعه فرمایید:

  در صورتی که شکستگی بینی خفیف باشد، در همان ساعات اولیه حادثه می توان از کمپرس یخ استفاده کرد. اگر آسیب دیدگی بینی جدی نباشد، توسط راههای ساده ای مثل استراحت، پرهیز از انجام حرکات سنگین و محافظت از بینی جهت جلوگیری از ضربه خوردن، درمان را انجام داد. اما اگر شکستگی بینی جدی باشد، و نیاز به جا انداختن داشته باشد، باید در مطب پزشک درمان شود.

  برای جا انداختن اغلب دکتر از مواد بی حسی استفاده کرده و آن را جا می اندازد. سپس با استفاده از قالب های گچی ، پلاستیکی یا فلزی آن را ثابت می کند. قالب حدودا یک الی دو هفته روی بینی باقی می ماند. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در حوزه پزشکی و جراحی های زیبایی می توان عمل جا انداختن و جراحی زیبایی را همزمان انجام داد.

  ولی در صورتی قابل اجرا می باشد که استخوان بینی فرد به اندازه کافی رشد کرده باشد.

  درمان شکستگی توسط جراحی: اگر از شکستگی بینی بیش از دو هفته گذشته  باشد، بینی نیاز به اصلاح و جراحی دارد. در صورتی که شکستگی بینی از نظر دکتر قطعی شده باشد باید به مدت دو الی سه ماه بگذرد تا وضعیت نهایی بینی مشخص شود.

   

  درمان شکستگی بینی توسط جراحی زیبایی بینی

  درمان شکستگی بینی توسط جراحی زیبایی بینی

   

  در این دوره تورم بینی کاهش می یابد و در ادامه می توان برنامه ریزی های لازم جهت جراحی را انجام داد. جراحی شکستگی بینی در زمره ی جراحی های پلاستیک و زیبایی جهت بازیابی شکل اولیه بینی قرار می گیرد. این جراحی می تواند اثرات ناخوشایند جراحیهای قبلی را نیز تحت تاثبر مثبت قرار بدهد و آن را از بین ببرد.

  مدت زمان این جراحی با توجه به میزان شکستگی بین ۴۵ دقیقه تا ۲ساعت به طول می انجامد. در دوران پس از عمل نیز باید از انجام دادن حرکات سنگین پرهیز شود، دوره کامل شدن درمان پس از جراحی ۱ماه می باشد.

   

  با تشکر از همراهی شما / دکتر بینی

   

  drbini.com

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید