• رینوپلاستی جراحی بینی با روش های مدرن

  رینوپلاستی جراحی بینی با روش های مدرن

  رینوپلاستی جراحی بینی با روش های مدرن

  رینوپلاستی جراحی بینی با روش های مدرن – ساختمان بینی شامل، اسکلت درونی بوده که از جنس استخوان و غضروف می باشد. ساختمان این اسکلت، ورود هوای تنفسی و چگونگی انتقال آن را کنترل می کند. پوست و مخاط درون بینی، اسکلت بینی را پوشش داده اند، و توسط رباط های مخصوصی کنار یکدیگر قرار گرفته اند. نحوه ی کنار هم قرار گرفتن اجزای بینی و شیوه ی ارتباطی این اجزا، از قوانین مکانیکی پیچیده ای تبعیت می کند.

  در صورتی که تغییرات حساب نشده و دست کاری هایی که موجب ضعیف کردن سیستم داخلی بینی شود مانند برداشتن غضروف یا بریدن استخوان و غضروف و یا رباط هایی که موجب نگه داشتن این اجزا کنار یکدیگر می شوند صورت بگیرد، نتایج ناخوشایند و نامطلوبی در پی خواهند داشت.

  رینوپلاستی جراحی بینی با روش های مدرن

  فضای درونی بینی تنها گذرگاه هوای تنفسی نیست بلکه سیستم پیچیده تر و عملکرد های گسترده تری دارد که هرگونه تغییر در این سیستم پیچیده باید با دقت و حساب شده باشد. دریچه های بینی از غضروف هایی تشکیل شده اند که به  ورود کنترل شده و آسان هوا کمک می کند و در اصل وجود این غضروف ها برای تنفسی آرام و بدون مانع ضروری می باشد.

  در صورتی که دریچه های تنفسی تحت جراحی قرار بگیرند و آسیب ببینند، عملکرد انها مختل شده و عوارض تنفسی سختی را به دنبال خواهد داشت. در آغاز جراحی های بینی(رینوپلاستی)، بریدن و یا کاستن از حجم استخوان ها و غضروف بینی جهت کوچک کردن بینی و یا فانتزی کردن آن،  بدون توجه به قواعد و اصول علمی صورت می گرفت که نتایج جراحی ها به شکلی غیرقابل پیش بینی و با نتایج نامطلوب و عدم رضایت بیمار همراه بود.

  در این جراحی ها شکل نهایی بینی بیمار فرمی اشتباه می گرفت که در موارد شدید تنفس بیمار مختل می شد و بر اثر تغییرات بیش از حد نرمال در غضروف و استخوان ها، استحکام و دوام بینی نیز بشدت کاهش پیدا میکرد. با مرور زمان بینی جراحی شده دچار افتادگی می شد و بیمار مجبور می شد برای جبران آن اقدام به جراحی های ثانویه نماید.

  رینوپلاستی جراحی بینی

  رینوپلاستی جراحی بینی با روش های مدرن

  در روش های جدید و امروزی رینوپلاستی که مدرن بوده و غیرمخرب تلقی می شود، جراح سعی می کند تغییرات غضروف و میزان برداشته شدن آن به حداقل برسد و به جای برداشتن غضروف و استخوان از بخیه زدن در نقاط اساسی غضروف و استخوان ها و با تکنیک های خاص، عوارض را به صفر رسانده و تغییرات مطلوبی ایجاد کند. با این کارسلامت  دریچه های بینی با خطر بسیار کمی روبرو هستند و هم چنین استحکام بینی افزایش می یابد.

  عمل جراحی بینی – دکتر بینی 

  http://drbini.com

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید