• عمل ترمیمی بینی و بایدها و نبایدهای آن

  عمل ترمیمی بینی و بایدها و نبایدهای آن

  عمل ترمیمی بینی و بایدها و نبایدهای آن

  عمل ترمیمی بینی و بایدها و نبایدهای آن / در میان بیمارانی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند، عده ای از آنها از تغییرات صورت گرفته بر روی بینی خود رضایت کامل ندارند و یا درمان آنها با اختلال روبرو می شود، بنابراین تمایل دارند در صورت امکان جهت تکمیل درمان، جراحی بینی را تکرار کنند.

  مهم ترین سوالی که آنها با آن روبرو هستند این است که آیا امکان جراحی مجدد بینی و یا در اصطلاح عمل ترمیمی بینی وجود دارد یا خیر؟ پاسخ به این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد.

  اولین نکته ای که در زمینه جراحی ترمیمی باید رعایت شود این است که باید مدت زمان مشخصی از جراحی اول گذشته باشد تا امکان جراحی مجدد به وجود آید. به طور میانگین این زمان را حدودا یکساله در نظر می گیرند، پس از نخستین جراحی بینی ،برای اینکه بافت بینی شکل نهایی خود را بدست بیاورد، حداقل به یکسال زمان احتیاج دارد.

  عمل ترمیمی بینی و بایدها و نبایدهای آن

  براساس میانگین بدست آمده در میان کسانی که جراحی بینی انجام داده اند، هشت الی ده درصد آنها نیاز به جراحی ترمیمی پیدا می کنند. از جمله عواملی که موجب می شود جراحی بینی نیاز به تکرار داشته باشد، شامل موارد نامبرده می باشد:

  افتادگی نوک بینی و استخوان بینی، باقی ماندن قوز بینی، بجای ماندن انحراف بینی یا کج بودن آن، برداشته شدن بیش از اندازه بافت و غضروف بینی، مشکلات تنفسی پس از جراحی، عدم تقارن در سوراخ های بینی، عروسکی شدن بینی که بر اثر آن تنفس مشکل می شود، باقی ماندن پولیپ بینی، وارد شدن ضربه های خارجیو نارضایتی بیمار از شکل نهایی بینی.

  وقتی آسیب وارد شده بر اثر برداشته شدن زیاد بافت و غضروف بینی باشد، می توان از طریق غضروف لاله گوش و غضروف دنده های بیمار برای ترمیم استفاده کرد.

  در صورتی که پوست بینی در طی جراحی آسیب دیده باشد، ترمیم آن غیرممکن بوده و البته این نوع آسیب دیدگی کمتر مشاهده می شود.

  عمل ترمیمی بینی و بایدها و نبایدهای آن

  تاثیر گذاری جراحی مجدد تا چه اندازه می باشد؟ عمل ترمیمی بینی، نیازمند تخصص و مهارت بالایی می باشد، بنابراین اولین گام مهم جهت جراحی ترمیمی موفق انتخاب جراح بینی متخصص و با مهارت بالا می باشد. از جمله عوامل دیگری که موفقیت جراحی ترمیمی بینی را تعیین می کند چگونگی مشکلات وارده و نوع بینی فرد و پوست بینی می باشد.

  در صورتی که پوست بینی فرد دارای ضخامت معمولی باشد، جهت عمل ترمیمی بسیار مناسب تر می باشد. و یکی از عواملی که عمل ترمیمی را با سختی روبرو می کند برش زیاد در ناحیه ی سوراخ بینی و پره ها می باشد.

  دکتر بینی / drbini.com

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید