• عمل جراحی بینی و نکاتی که باید بدانید

  عمل جراحی بینی و نکاتی که باید بدانید

  در خصوص عمل جراحی بینی ، تکنیکها ، مراحل انجام عمل و مراقبتهای پس از انجام آن چه میدانید ؟

  در این مقاله به شرح این موارد میپردازیم و همچنین عکسهایی از جراحی زیبایی بینی انجام شده توسط دکتر کیانوش ناهید را ملاحظه خواهید نمود :

  عمل جراحی بینی

  عمل جراحی بینی ( که به صورت تکنیکی عمل زیبایی بینی خوانده می شود) عملی است که روی بینی صورت می گیرد تا شکل و عملکرد بینی بهبود یابد.

  این عمل ممکن است به دلایل پزشکی صورت گیرد مانند اصلاح مشکلات تنفسی در ارتباط با بینی یا اصلاح انحراف بینی به دلیل آسیب دیدگی یا نقص های مادرزادی. یا این عمل ممکن است به دلایل زیبایی انجام شود که در این صورت شکل و ظاهر بینی را تغییر می دهند.

  جراحی زیبایی بینی 1 (3)

  تصمیم به انجام عمل جراحی بینی

  اگر تصمیم به انجام عمل جراحی بینی دارید با جراح قرار ملاقاتی بگذارید و دراین باره با او مشورت کنید. در آن جلسه درباره اهداف خود با پزشک مشورت نمایید و به پزشک درباره قسمتی از بینی که باعث ناراحتی شما شده و درباره تغییر که می خواهید به بینی خود بدهید صحبت کنید.

  با انجام عمل جراحی می توان ظاهر چهره را بهبود و زیبایی طبیعی و منحصر به فردی برای شخص ایجاد نمود. جراح ممکن است درباره ویژگی های چهره که شما را منحصر به فرد کرده است صحبت کند و بگوید چگونه تغییرات می تواند ظاهر بینی شما را بهبود ببخشد.

  سپس جراح ساختار بینی و سایر ویژگی های صورت را مورد بررسی قرار می دهد پس از معاینه ، جراح اطمینان می یابد که شما انتظارات واقع بینانه ای از این عمل دارید.

  همچنین جراح سلامت عمومی شما را مورد بررسی قرار داده و درباره خطرات، زمان بهبودی و هزینه صحبت می کند.

  تکنیک های گوناگونی جهت شکل دهی به بینی وجود دارد. به محض اینکه تصمیم به عمل گرفتید جراح باید به صورت دقیق درباره کاری که قرار است انجام گیرد توضیح دهد.

  اگر شما تحت پوشش بیمه هستید باید بدانید بیمه ، هزینه عمل هایی را که به دلایل زیبایی صورت می پذیرد تحت پوشش قرار نمی دهد.

   

  62 عمل جراحی بینی

  عمل جراحی بینی : قدم به قدم

  عمل زیبایی بینی معمولا به صورت عمل سرپایی است یعنی نیازی نیست بیمار شب را در بیمارستان بستری شود. در ضمن به بیمار بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی می دهند. در مورد بیهوشی عمومی بیمار در طول عمل به خواب می رود. در مورد بی حسی موضعی، به بیمار آرامش بخش می دهند و بینی را بی حس می کننددر این صورت بیمار آرام شده و دردی حس نمی کند.

  در هنگام عمل، جراح برش هایی به سوراخ های بینی می دهد. در موارد مشکل تر جراح به پایه بینی برش می دهد. سپس جراح استخوان داخلی و غضروف را تغییر می دهد تا ظاهر بینی بهبود یابد.

   

  91 عمل جراحی بینی

  بهبودی پس از عمل بینی

  پس از عمل بینی معمولا بیمار باید به مدت یک هفته از اسپیلنت بینی استفاده نماید. بعلاوه پس از انجام عمل معمولا تورم و کمی کبودی دور چشمان رخ می دهد که در روز سوم کم کم از بین می رود. گرچه ممکن است تا دو هفته طول بکشد.

  پس در این عمل، بینی کمی دچار تورم می شود که فرد و جراح متوجه آن می گردد. این تورم در ظرف شش ماه از بین می رود. شکل نهایی بینی پس از بهبودی کامل ظاهر می شود.

  سه تا شش هفته پس از عمل جراحی نیز باید از انجام فعالیت های شدید خودداری نمود. پس از دو تا سه هفته فرد به روال عادی زندگی  بر می گردد بدون هیچ نشانه ای که عمل بینی صورت گرفته است. میتوانید توصیه های کاملتر دکتر کیانوش ناهید را در بخش توصیه های پس از عمل جراحی بینی بخوانید .

   

  129 عمل جراحی بینی

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید