• ۸ معیار اصلی برای زیبایی بینی

  ۸ معیار اصلی برای زیبایی بینی

  ۸ معیار اصلی برای زیبایی بینی

  معیار زیبایی بینی

  ۸ معیار اصلی برای زیبایی بینی / از آنجایی که چهره ی زیبا، دارای محاسبات جهانی و مختصات و استانداردهای منحصربفرد خود می باشد، اجزای چهره نیز برای زیبایی شناسی دارای قوانین و ضوابط خاصی می باشند. بینی عضوی از صورت است که در مرکز صورت قرار گرفته و در تقارن صورت و زیبایی شناسی آن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

  بنابر همین جایگاه خاص آن، متقاضیان جراحی زیبایی آمار بالایی را بخود اختصاص می دهد. بینی دارای ۵ ناحیه اختصاصی می باشد: – ناحیه خلفی بینی – کناره های بینی (side) – نوک بینی  -ala  -مثلث های صاف  

  ۸ معیار اصلی برای زیبایی بینی

  ۸ معیار اصلی برای زیبایی بینی

  حال معیارهای زیبایی بینی را بر می شماریم:  

  برای مشخص کردن استانداردهای زیبایی بینی، آن را در حالت در تمام رخ و از زاویه روبرو بررسی می کنیم. در این تجزیه و تحلیل، صورت به ۵ قسمت مساوی تقسیم می شود:

  معیار زیبایی بینی

  در حالت تمام رخ ، پهنای بینی باید یک پنجم صورت را در بگیرد. در صورتی که موقعیت بینی، در یک پنجم میانی صورت قرار گرفته باشد، بینی از لحاظ پهنا متناسب می باشد.

  راه دیگری که می توان پهنای بینی را با آن مورد بررسی قرار داد آن است که از گوشه داخلی چشم دو خط فرضی و عمودی رسم کرده ، در صورتی که بینی در میان این دو خط فرضی قرار بگیرد ، از لحاظ پهنا متناسب در نظر گرفته می شود.

  بررسی در نمای نیم رخ:

  به فاصله نوک بینی تا صورت در اصطلاح ارتفاع بینی گفته می شود.در نمای نیم رخ، در صورتی که ارتفاع بینی برابر با پهنای بینی باشد، بینی دارای تقارن و تعادل می باشد.

  معیار زیبایی بینی

  زاویه ای که بینی با صورت می سازد، در ایده آل ترین حالت ممکن خود به ۳۶ درجه متمایل می باشد.در آقایان زاویه بین بینی و لب ها، بین ۹۰ تا ۹۵ درجه و در خانم ها این عدد بین ۹۵ تا ۱۰۵ می باشد.

  در صورتی که بینی از نمای زیر بررسی شود، بینی در حالت ایده آل خود به شکل مثلث بوده و در صورتی که ارتفاع این مثلث به سه قسمت مساوی تقسیم شود، سوراخ های بینی دو سوم اولیه را تشکیل می دهند.

  در صورتی که بینی از پشت مورد بررسی قرار بگیرد، یک خط فرضی از ریشه بینی به نوک بینی رسم می شود، این خط برای خانم ها ۲باید حدود میلی متر از خود بینی باید فاصله داشته باشد و برای آقایان باید روی خط باشد.

  ۸ معیار اصلی برای زیبایی بینی

  ۸ معیار اصلی برای زیبایی بینی

  معیار زیبایی بینی

  تقارن بینی با صورت:

  در حالتی که صورت از روبرو بررسی شود، خطی از وسط پیشانی تا وسط چانه رسم می کنیم، این خط باید از وسط ابروها و وسط نوک بینی و لب های بالا و پایین بگذرد.

  با تشکر / دکتر بینی 

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید