• مفهوم سوهان کشیدن در جراحی بینی

  مفهوم سوهان کشیدن در جراحی بینی

  مفهوم سوهان کشیدن در جراحی بینی

  مفهوم سوهان کشیدن در جراحی بینی / درباره رسپینگ (سوهان کشیدن) در جراحی بینی بیشتر بدانیم: امروزه جراحی بینی در میان جراحی های زیبایی ،بازار گرم و پر رونقی پیدا کرده و توانسته طرفداران زیادی به خود جلب نماید. جراحی بینی که به آن رینوپلاستی نیز گفته می شود، عیوب ظاهری و داخلی بینی را برطرف نموده و در نهایت باعث بهبود در وضعیت ظاهری چهره می شود.

  آنچه که موجب بالا رفتن موفقیت جراحی بینی می شود، تلفیقی از تخصص و مهارت جراح و هنر زیبایی شناسی می باشد. زیرا جراحی بینی علاوه بر ابعاد علمی که دارد، از نظر طراحی و زیبایی نیز باید در نظر بیمار مطلوب و رضایت بخش باشد. البته ذکر این نکته ضروری می باشد که بیمار نباید توقعات غیرمنطقی درباره میزان تغییرات بینی خود داشته باشد.

  مفهوم سوهان کشیدن در جراحی بینی

  مفهوم سوهان کشیدن در جراحی بینی

  زیرا فاکتورهای بسیاری هستند که در مطلوبیت جراحی بینی تاثیرگذارند. برای مثال استخوانی یا گوشتی بودن بینی بیمار، نوع بافت بینی، میزان غضروف و شکل و اندازه آن در شکل گرفتن هایی بینی پس از عمل جراحی تاثیر بسزایی دارند. پس یکی از نکاتی که دانستن آن موجب می شود نتیجه بهتری در جراحی بینی حاصل شود همکاری مناسب جراح و بیمار می باشد. اینکه بیمار دیدگاه منطقی راجع به بینی خود داشته باشد و جراح نیز در قبال اقداماتی که تعهد داده پایبند باشد.

  رسپینگ یا سوهان کشیدن بینی:

  از آنجایی که اغلب مردم خاورمیانه و ایران دارای بینی های قوزدار هستند، تمایل زیادی به جراحی بینی جهت برداشتن قوزبینی دارند. واژه رسپینگ یا سوهان کشیدن در جراحی زیبایی بینی به معنای برداشتن قوز بینی می باشد و در حوزه جراحی بینی طرفداران بسیاری دارد.

  سوهان یا رسپ کشیدن موجب کوتاه تر و پایین تر آمدن پشت بینی می شود و در مواردی نیز پس از عمل جراحی زیبایی بینی که همچنان قوز اندکی بر روی بینی باقیمانده است کاربرد دارد. بیشترین گروهی که برداشتن قوز بینی در آنها رواج دارد مردان می باشند.

  مفهوم سوهان کشیدن در جراحی بینی

  مفهوم سوهان کشیدن در جراحی بینی

  مردان در برخی از قومیت ها نسبت به قوز بینی حساس می باشند و برداشتن آن را ناپسند می دانند، بنابراین برداشتن قوز بینی در این افراد با محافظه کاری بیشتری همراه می باشد. وسیله ای که با آن عمل رسپینگ را انجام می دهند سوهان نام داشته و جنس آن از فولاد ضدزنگ یا تنگستن می باشد، این وسیله از لحاظ ظاهری به سوهان ناخن شباهت هایی دارد و دارای دندانه های ظریفی می باشد.

  در طی این جراحی ابتدا پوست روی بینی برداشته شده، سپس روی استخوان سوهان کشیده می شود. و سپس محل رسپینگ با محلول مخصوص ضدعفونی می شود.

  با تشکر / دکتر بینی 

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →
 • Posted by ناهید نعمتی on بهمن ۲۷, ۱۳۹۵, ۷:۱۸ ب.ظ

  سلام
  بنده بینی ام را ۱۵ سال پیش عمل کرده ام و نواقصی مانند قوز دو طرف در آن باقی مانده است. سئوال بنده این است که آیا عمل دگتر دیگری را می پذیرید با این توضیح که دکتر بنده در قید حیات نمی باشند. و همچنین برای سوهان کشی نیاز به عمل مجدد است یا اینکار بدون بیهوشی و سرپایی انجام می شود؟

  Reply →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید