• ۳ علت اصلی ایجاد لبخند لثه ای

  ۳ علت اصلی ایجاد لبخند لثه ای

  ۳ علت اصلی ایجاد لبخند لثه ای 

  ۳ علت اصلی ایجاد لبخند لثه ای / لبخند لثه ای که امروزه نام خنده اسبی نیز برآن می گذارند، وقتی ایجاد می شود که هنگام لبخند زدن مقدار زیادی از لثه ها نمایان می شوند. در این حالت خط لبخند فرد مقدار زیادی بالا می رود و بافت زیادی از لثه مشاهده می شود.

  در حالت طبیعی، مقدار طبیعی از لثه ها که هنگام لبخند نمایان می شوند، حدودا یک الی دو میلی متر می باشد. در صورتی که این اندازه تغییر کند و به ۴میلی متر یا بیشتر افزایش پیدا کند، فرد دارای لبخند لثه ای می باشد. که بر روی چهره تاثیرات ناخوشایندی می گذارد.

  ۳ علت اصلی ایجاد لبخند لثه ای

  ۳ علت اصلی ایجاد لبخند لثه ای

  این عارضه در آقایان ۷% و در بانوان ۱۴% تخمین زده می شود. طبق این آمار، خانم ها به این عارضه بیشتر دچار می شوند.

  این عارضه دارای دلایل مختلفی چون:

  ۱- در صورتی که فرم دندان ها نرمال نباشد، می تواند در نحوه لبخند و شکل آن تاثیر زیادی داشته باشد. رویش غیرنرمال دندان ها موجب می شود لثه در فک بالایی بیشتر نشان داده شده و در زیبایی چهره تاثیرات منفی داشته باشد

  ۲- میزان فعالیت عضله لب بالا، نیز در خط لبخند موثر است. وقتی این عضله فعالیت زیادی داشته باشد، باعث می شود لب بالا به میزان فراتر از نرمال بالا قرار بگیرد و در این حالت لثه ها نمایان شوند.

  ۳- در صورتی که رشد فک بالا بیش از حد و غیرطبیعی باشد، موجب می شود بافت لثه نیز دچار بیرون زدگی شود. بنابراین می توان نتیجه گرفت که چگونگی فرم لب ها، عضلات صورت،فرم دندان ها و نوع بافت لثه، در زیبایی لبخند موثر می باشند. بهترین فرم خنده شکلی است که لثه به میزان کمتری نشان داده شود .

  در صورتی که به علل مختلف دچار لبخند لثه ای هستید می توانید با جراحی های زیبایی که در این زمینه انجام می شود، این عارضه را برطرف کنید. این درمان ها شامل، لیزر درمانی، جراحی لب و بهسازی فرم آن، ارتودنسی دندان ها( در صورتی که فرم غیرنرمال دندان ها باعث این عارضه شود)، جراحی لثه و استخوان های فک برای بهتر کردن فرم لبخند.

  ۳ علت اصلی ایجاد لبخند لثه ای

  ۳ علت اصلی ایجاد لبخند لثه ای

  به عمل جراحی که به منظور درمان خنده لثه ای صورت می گیرد، لیفت لثه نیز می گویند. بهترین و بی خطرترین روش برای لیفت لثه لیزردرمانی می باشد. این جراحی به مدت یک الی دو ساعت طول می کشد برای بیهوشی از بی حسی موضعی استفاده می شود ، پس از عمل نیز بیمار مرخص شده  و مدت زمان بهبودی آن سه روز الی یک هفته می باشد. ماندگاری این جراحی دائمی می باشد.

  با تشکر / دکتر بینی

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید