• ۱۰ گفته غیر واقعی درباره عمل جراحی بینی

  ۱۰ گفته غیر واقعی درباره عمل جراحی بینی

   

  ۱)برداشتن قوز بینی بسیار ساده است

  در میان عمل های جراحی پلاستیک عمل  زیبایی بینی در میان پیچیده ترین و مشکل ترین عمل هاست. زیرا بینی  باید با چهره متناسب بوده از طرف دیگر نیز همه بخش های آن  باید با سایر قسمت های آن همانگ باشد. برای مثال در بسیاری موارد اگر بدون توجه به نوک بینی قوز بینی برداشته شود این امر موجب می گردد نوک بینی دورتر از صورت به نظر آید. بر عکس آن نیز امکان دارد اگر نوک بینی را بدون توجه به پل بینی تغییر دهند این امر ممکن است موجب شود پل بینی پهن یا بزرگ به نظر رسد. جراح زیبایی بینی باید به جزییات توجه زیادی مبذول دارد و در مورد همه ظرافت های بینی و هماهنگی صورت مطلع باشد.

  ۲) شنیده ایم که می گویند بیمه، عمل جراحی بینی را تحت پوشش قرار می دهد.

  جراحی زیبایی بینی تحت پوشش بیمه قرار ندارد اما اگر این عمل نوعی عمل کاربردی باشد مانند از بین بردن مشکل تنفس در نتیجه انحراف تیغه بینی یا سایر دلایل بخشی از هزینه این عمل تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

  ۳)بینی های عملی کاملا مشخص هستند. می توان از چندین کیلومتر بینی عمل شده را تشخیص داد

  بدیهی است عمل نامناسب بینی موجب می شود بینی غیر طبیعی و عملی به نظر آید. از مثال های رایج آن می توان به بینی های سربالا و بسیار نازک اشاره کرد. در سال های گذشته غضروف بینی را کوچک کرده یا بر می داشتند و این امر موجب می شد بینی بدان صورت درآید و حتی مشکلات  تنفسی ایجاد شود. اما اگر عمل بینی موفقیت آمیز باشد بینی معمولا حالتی طبیعی می گیرد و بینی فرد توجه دیگران را به خود جلب نمی کند و دیگران به چشمان و لبخند و موها و پوست فرد نگاه می کنند.

  ۴)می توان بینی را به شکل بینی افراد مشهور هالیوود درآورد.

  کسی که متقاضی عمل جراحی بینی است و آینده نگر می باشد از این عمل انتظارات واقع بینانه ای دارد. باید توجه داشت که چهره و حالت چهره هر فرد با دیگری فرق دارد. بینی برت پیت روی صورت همه مردان خوب به نظر نمی رسد و نمی توان چنین بینی را روی صورت هر کسی ایجاد کرد. بینی بلیک لوی نیز برای هر خانمی مناسب نیست. برای مثال خانم کوتاه قد نسبت به خانم های قد بلند  به بینی رو به بالا و سربالا تمایلی ندارند. از طرفی در خانم های قد بلند هنگامی که نوک بینی بیش از حد بالا می رود این امر موجب می شود بینی او به شکل بینی خوک به نظر آید. به طور خلاصه بینی باید متناسب با چهره شخصیت و قومیت فرد باشد.

  ۵)هر فرد جراح می تواند عمل بینی را انجام دهد

  آیا می خواهید یک پیمانکار عمومی لوله کشی یا برق کشی پیچیده خانه شما را انجام دهد؟ آیا واقعا می خواهید کسی که عمل اصلاح سینه و برداشتن شکم را انجام می دهد عمل بینی شما را انجام دهد؟ عمل جراحی بینی عملی پیچیده و مشکل است. اگر یک میلیمتر یا دو میلیمتر اشتباه شود در نتیجه عمل تفاوت بزرگی ایجاد می شود. پس این عمل باید توسط یک فرد متخصص که در این زمینه دوره تخصصی دیده است صورت گیرد. در این عمل معمولا جراح دارای سابقه ای در زمینه جراحی بینی و سروگردن  است و در زمینه جراحی پلاستیک صورت متخصص می باشد. (بهتر است جراحی انتخاب شود که  آموزش فلوشیپ در جراحی پلاستیک صورت دیده است). این جراح نه فقط درباره زیبایی بینی و چهره مطلع است بلکه درباره اجزای عملکردی این عضو پیچیده تحقیق  بسیار نموده و اطلاع دارد (برای مثال تنفس، حس بویای و مشکلات سینوس ها).

  عمل جراحی بینی

  ۶)آیا عمل بینی دوباره باید در آینده صورت گیرد؟

  هرچند انجام عمل اصلاحی یک واقعیت است به خصوص هنگامی که صحبت از عمل بینی می شود(حدود ۱۰-۱۵ درصد) اما عمل بینی ایده آل فقط یکبار باید صورت گیرد. بینی باید طوری عمل شود که تا آخر عمل همان طور باقی بماند. بعلاوه به دلیل پیچیدگی این عمل و  تنوع در آناتومی ، پوست و بهبودی او در هنگام مناسب باید عمل جراحی اصلاحی صورت گیرد. عمل های بینی که معمولا صورت می گیرد به دلایل کوچکی مانند  قوز کوچک صورت می پذیرد.

  ۷)عمل بینی فقط مخص افراد ثروتمند است

  واقعیت این است درآمد متوسط افرادی که عمل جراحی زیبایی بینی را انجام می دهد حدود ۵۰۰۰۰دلار یا کمتر می باشد. بسیاری از جراحان شکل هایی از برنامه های پرداختی را پیشنهاد می دهند.

  ۸)عمل زیبایی بینی و جراحی پلاستیک فقط برای افراد مغرور است. حقیقت این است درصد کمی از کسانی که عمل زیبایی بینی را انجام می دهند مغرور هستند یعنی در این زمینه کسانی هستند که موجودیت و تعاملات ایشان بر اساس ظاهر آنان تعریف می شود. بسیاری از افراد به دنبال عمل بینی هستند تا بینی آن ها و سایر اعضای صورت آنان با هم هماهنگی پیدا کند. این افرد اغلب در مدرسه به دلیل بینی خود دست انداخته شده اند زیرا بینی آنان بیش از حد مردانه است(بینی پدر) یا آنان دچار آسیب تروماتیک شده اند.

  ۹)تنفر من از بینی ام از بین می رود.

  اگر شما از بینی خود ناراضی هستند این احساس در طول زندگی تغییری نخواهد کرد. هرچند این حساس کمرنگ و کم می شود اما شما همواره از بینی خود ناراضی خواهید بود البته انجام عمل زیبایی بینی تصمیمی بسیار شخصی است.

  ۱۰)بیهوشی خطرناک است

  بسیاری از عمل های جراحی زیبایی تحت بیهوشی کامل صورت می گیرد یعنی بیمار به صورت کامل بیهوش می شود. این امر بسیار بی خطر است حتی در مورد افراد بیمار و مسن. بسیاری از افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند از لحظ عمومی سالم هستند و خطر بروز عوارض دراز مدت در آنان بسیار نادر است.

  دکتر کیانوش ناهید جراح زیبایی بینی

  دکتر کیانوش ناهید جراح زیبایی بینی

  دکتر کیانوش ناهید

  Phone: 051- 38470443
  Mobile : 09154710108
  مشهد بلوار احمد آباد خیابان عارف ، عارف ۲٫ ساختمان نیکان. طبقه ۳

  این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید
  ارسال نظر برای این مطلب →

ارسال نظر

Cancel reply
این مطلب را به دوستان خود معرفی کنید